مجله خبری شهر نراق

 
 
اولین همایش هم اندیشی ارتباط دانشگاه با صنعت در دانشگاه آزاد اسلامی نراق برگزارشد.
|

وی افزود: الحمدالله بخش اول شعار سال با حضور گسترده مردم شريف ايران در انتخابات 24 خردادماه سال جاری به خوبی محقق شد و برگ زرين ديگری بر افتخارات ملت شريف ايران رقم زد و امروز در راستای تحقق حماسه اقتصادی به نظر می‌رسد ارتباط صنعت و دانشگاه از مجاری اصلی می‌تواند مورد توجه قرار گيرد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق اعلام كرد: دانشگاه آزاد اسلامی نراق دارای ظرفيت علمی و نيروی متخصص عالی و دارای پتانسيل و امكانات فنی مهندسی و علمی، پژوهشی خوبی است كه می‌تواند به عنوان يك قطب علمی و مهندسی در سطح استان مركزی و كشور تبديل شود.
خيری از پيش‌نويس انعقاد تفاهم‌نامه با شركت‌های معتبر باريج اسانس؛ شركت اداره‌كل برق استان قم؛ شركت آميكو و ... خبر داد.
رئيس واحد نراق آمادگی واحد را برای انعقاد تفاهم‌نامه و قراردادهای متقابل بين واحد نراق و شركت‌های صنعتی و تجاری اعلام كرد.
وی اظهار كرد: واحد نراق به منظور توسعه شركت‌های دانش‌بنياد از تمام ظرفيت‌ها و پتانسيل‌های موجود انسانی و فنی و مهندسی خود استفاده خواهد كرد.
حسن خيری در ادامه به درخشش دانش‌آموختگان و دانشجويان واحد نراق در عرصه المپيادها و جشنواره‌های ملی و بين‌المللی به خصوص در بخش نانوتكنولوژی اشاره كرد.
در ادامه اين هم‌انديشی، فرهاد اسكندری، مديركل سياسی و انتخابات استانداری مركزی گفت: نراق را بايد يكی از شهرهای تاريخی دانست كه انسان‌های تاريخ‌ساز از آن برخاستند از جمله ملااحمد نراقی و ملامحمدمهدی نراقی.
وی خاطر نشان كرد: علامه نراقی يكی از نظريه‌پردازان تئوری ولايت‌فقيه است كه انديشه‌های سياسی وی تاريخ را متحول كرده است.
اسكندری افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی كه اقتصادی است پويا و غير دولتی؛ دانشگاه‌ها می‌توانند نقش تأثيرگذاری داشته باشند. اعتماد و ارتباط دانشگاه با صنعت و اعتماد صنعت به دانشگاه‌ها ما را نسبت به بيگانگان بی‌نياز می‌كند و در رشد و توسعه علمی و صنعتی كشور نقش مؤثری ايفا خواهد كرد.
مديركل سياسی و انتخابات استانداری مركزی گفت: تا زمانی كه دانشگاه‌ها و صنعت به هم نزديك نشوند اقتصاد مقاومتی به خوبی شكل نخواهد گرفت.
وی در ادامه به تشكيل شركت‌های دانش‌بنياد در دانشگاه آزاد اسلامی، توجه به علم كاربردی، مراكز رشد و ارتباط با صنعت تأكيد كرد.
منصوری از مديران وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی سخنانی به حمايت كامل اين وزارتخانه در حمايت از ارتباط دانشگاه با صنعت اشاره كرد.
عسكری، نماينده ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت علوم و فن‌آوری تفاهم‌نامه‌هايی در خصوص گسترش راه‌اندازی مراكز رشد منعقد كرده است.
وی اظهار اميدواری كرد كه بعد از تكميل پروسه كار، مجوز مركز رشد دانشگاه آزاد اسلامی نراق با رويكرد نانوتكنولوژی و بيوتكنولوژی صادر خواهد شد.
محمد جواد اصفهانی و كيوان اوضاعی از دانش‌آموختگان واحد نراق نيز طی سخنانی به موفقيت‌های اين واحد دانشگاهی در زمينه فناوری نانو و فعاليت‌های مركز رشد دانشگاه و ثبت اختراعات در اداره ثبت اختراعات آمريكا اشاره كردند.
صفری، مديركل برنامه و بودجه استانداری مركزی گفت: تعامل صاحبان صنايع و مديران دانشگاهی موجب ارتقای سطح دانشگاه و صنعت می‌شود.
تقی‌زاده، مدير مركز تحقيقات شركت داروسازی باريج اسانس كاشان به آثار مثبت ارتباط مطلوب صنعت و دانشگاه و آثار و منافع اقتصادی، معنوی كه عايد هر دو طرف می‌شود اشاره كرد.
يادآور می‌شود، پيش از اين ايجاد كارگروه نانوتكنولوژی در استان مركزی و در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق توسط شورای راهبردی كلينيك‌های تخصصی استان به تصويب رسيده بود. انعقاد تفاهم‌نامه پژوهشی با شركت باريج اسانس كاشان در زمينه بيوتكنولوژی نيز از ديگر دستاوردهای اين نشست علمی بود.
در پايان اين هم‌انديشی و نشست علمی كه بيش از سه ساعت به طول انجاميد، مسئولان و مدعوين از تأسيسات، كارگاه‌ها و آزمايشگاه‌ها، ظرفيت‌ها و پتانسيل‌های موجود در واحد بازديد كردند.


نویسنده : ایزدی
تاریخ : شنبه پنجم مرداد ۱۳۹۲
زمان :
:: غرس 1500 اصله نهال در نراق
:: برگزاری آئین اکرام فاطمی، شور نیکوکاری در آموزشگاه فاضل نراقی
:: عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در نراق
:: برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان آموزشگاه فاضل نراقی
:: چشم گردشگری نراق به دستان غار نخجیر! ‌
:: در محضر بزرگان/ سه شرط اساسی توبه چیست؟
:: عملیات اجرایی دریاچه مصنوعی در شهر نراق آغاز شد
:: جذب خیرین برای توسعه و ساخت و ساز بقاع متبرکه ضروری است
:: آغاز عملیات اجرایی طرح آب رسانی به شهر نراق با حضورسرپرست استانداری مرکزی
:: درآمدي بر اصول تربيت از منظر ملا مهدي نراقي
:: نرم‌افزار کتابخانه فاضلین نراقی تولید شد
:: جشن انقلاب در امامزاده زبیده خاتون (س) نراق برگزار می شود
:: هفتمين همايش بسيجيان و رزمندگان دفاع مقدس شهر نراق برگزار می گردد
:: فیلم زندگی‌ شهید‌ علم‌ الهدی در نراق اکران می شود
:: زنگ انقلاب در گلزار شهدای نراق نواخته شد